جی پی اس (GPS) چیست ؟

جی‌پی‌اس یا سیستم موقعیت‌ یاب جهانی (Global Positioning Systems)، یک سیستم راهبری و مسیریابی ماهواره‌ای است که از شبکه‌ای با حداقل ۲۴ ماهواره تشکیل شده است.

این ماهواره‌ها به سفارش وزارت دفاع ایالات متحده ساخته و در مدار زمین قرار داده شده‌اند. جی‌پی‌اس در ابتدا برای مصارف نظامی تهیه شد ولی از سال ۱۹۸۰ استفاده عمومی آن آزاد و آغاز شد

خدمات این مجموعه در هر شرایط آب و هوایی و در هر نقطه از کره زمین در تمام شبانه‌روز در دسترس است و استفاده از آن رایگان است.ماهواره‌های جی‌پی‌اس، هر روز دو بار در یک مدار دقیق دور زمین می‌گردند و سیگنال‌های حاوی اطلاعات را به زمین می‌فرستند.

در حال حاضر جی پی اس بدلیل استفاده آسان و رایگان و عدم محدودیت در بسیاری جهات به کمک انسان ها آمده است.

ردیاب جی پی اس (GPS Tracker) چیست ؟

ردیاب مبتنی بر جی پی اس ،همانطور که از نام آن پیداست وسیله ای برای ردیابی شخص ،خودرو یا کالا میباشد.طریقه کارکرد آن به این صورت میباشد که محل دقیق متحرک مورد نظر را توسط ماهواره های موقعیت یاب جهانی محاسبه میکند و اطلاعات را آن را بر بستر تلفن همراه(SMS یا GPRS) ویا شبکه بی سیم به صورت آنلاین و توسط کارت حافظه به صورت آفلاین به نرم افزار یا سرور ارسال میکند.

در نرم افزار میتوان به مکان،سرعت و اطلاعات دیگری را که دستگاه قابلیت ارسال آن را دارد ، دسترسی داشت

جایاب-گلستان

رهیاب جی پی اس(GPS Navigator) چیست ؟

رهیاب، اطلاعات مکان را توسط ماهواره موقعیت یاب جهانی دریافت کرده و توسط صفحه نمایش به کاربر به روی نقشه نشان میدهد.

کاربر میتواند مسیر مقصد را از روی نقشه انتخاب و بهترین مسیر را با استفاده از ماهواره های جی پی اس پیدا کند.

تفاوت ردیاب و رهیاب چیست ؟

ردیاب اطلاعات مکان و… را از راه دور به شخص مورد نظر ارسال میکند.یعنی شخص میتواند بدوت دسترسی مستقیم به دستگاه ردیاب مکان آن را داشته باشد ام در رهیاب ، اطلاعات به شخصی که دستگاه را در اختیار دارد نمایش میدهد.

رهیاب برای پیدا کردن مکان و مسیر خود میباشد اما ردیاب برای کنترل و مدیریت خودرو یی که دستگاه روی آن نصب یا یا شخصی که دستگاه توسط آن حمل میشود کاربرد دارد.

جایاب گلستان (Jayab) چیست ؟

ردیاب-جایاب

“جایاب”، نام برندی میباشد که در زمینه ردیاب های مبتنی بر جی پی اس(GPS Tracker) فعال میباشد.

بعضی از مزایا و قابلیت های “جایاب” به شرح زیر است:

۱.وجود سخت افزار های متنوع از نظر قیمت و کیفیت( محصول کشورهای چین، تایوان و ایران)

۲. نرم افزار های مدیریتی متنوع .۱.دو پنل تحت وب فارسی با سرور بسیار قدرتمند یکی در ایران و دیگری در تایوان ۲. نرم افزار نصبی تحت ویندوز۳. دو نرم افزار نصبی اندرویدبرای تلفن های همراه ۴. پنل تحت وب مخصوص IOS -کلیه دستگاه ها به نرم افزار ها سازگار میباشند و با توجه به نیاز کاربر ارایه میشوند.
۳. گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار مناسب . محصولات از۶ تا ۱۲ ماه دارای گارانتی تعویض(وارانتی) میباشند واز آنجا که امتیاز محصولات مستقیماً متعلق به جایاب گلستان میباشد ،بدون صرف وقت و هزینه(پست به دفتر مرکزی و مواردی از این قبیل برای شرکت هایی که با واسطه فعالیت میکنند) ، موارد بررسی گردیده و دستگاه جدید جایگزین میشود.

۴. دارای رزمه کاری قوی، مشتریان جایاب تا کنون اداره جات دولتی و شرکتهای خصوصی معتبر زیادی از جمله آنها میتوان شرکت لبنیات صباح،شهرداری گرگان،رو غن موتور آترود تهران،آب منطقه ای کهگلویه و بویراحمد ، پخش فرآورده های نفتی گلستان و… نام برد.از نام بردن بسیاری از مشترانمان به دلایل امنیتی معذوریم. در صورت نیاز ،برای استعلام از کیفیت خدمات ما برای ادراه جات یا شرکتهای معتبر با در خواست کتبی ارایه میشود.

۵. هزینه ای تمام شده پایین.در زمانی نه چندان دور در ایران برای اینکه جنسی را ارزانتر خرید کنند به پایتخت مراجعه میکردند.اما امروزه به مدد پیشرفت ارتباطات ،شرایط واردات آسانتر گردیده است و به دلیل هزینه های پایینتر در شهرستانها از جمله اجاره بها، قیمت دفتر ، دستمزد کارگر و پرسنل و.. قیمت تمام شده کالا بسیار پایینتر از پایتخت خواهد شد.به طوریکه همان کالا یا مشابه آن را میتوان با قیمت پایینتر در شهرستانها تهیه نمود.نمونه این کار را میتوانید در فروشگاههای اینترنتی مشهور ببینید.جایاب گلستان نیز با واردات مستقیم کالاهای خود و سعی در کاهش هزینه ها و به کارگیری ابزارهای نوین برای شبکه فروش خود، تلاش نموده حداقل قیمت را برای کالا های خود ارایه نماید.